Jaunieji ūkininkai viešai kreipėsi į R. Žemaitaitį. Pastarasis priekaištus atmeta: „Panašu, adresą sumaišė“

Remigijus Žemaitaitis. Remigijus Žemaitaitis. "Facebook" nuotr.

Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga (LJŪJS) viešu laišku kreipėsi į „Nemuno aušros“ vadovą Remigijų Žemaitaitį, kuriame išdėstė nusivylimą politiku.

„Tai – ne pyktis, o viešas nusivylimo išsakymas, kylantis iš tikėjimo Jūsų prieš rinkimus deklaruotomis vertybėmis: pagarba paprastam žmogui, kova už regionų teises ir prieš privilegijų sistemą. Ilgai tikėjome Jūsų įsipareigojimu ginti paprastą žmogų, tačiau šiandien matome – kalbos vis labiau tolsta nuo veiksmų“, – teigia laiške LJŪJS, pabrėždama, kad „mūsų sąjunga yra nepartinė, nepriklausoma nuo politinių grupių, todėl galime kalbėti atvirai“.

Jaunųjų ūkininkų sąjunga tikina, kad jaučiasi apgauta ir išdėstė argumentus, kodėl.

NT mokesčio projektas pristatytas kaip priemonė sukurti teisingesnę sistemą. Tačiau kai mokestis planuojamas visiems, deja, projekte numatyta išimtis žemės ūkio veiklai pasirodo esanti palanki ne silpniausiems, o ir milijoninius pelnus generuojantiems žemvaldžiams, kurie valdo tūkstančius hektarų ir šimtus pastatų. Jie vėl patenka į lengvatinių sąrašą, pasinaudodami „ūkininko“ etikete. Kur šioje vietoje Jūsų deklaruotas teisingumas?“ – klausia LJŪJS.

Sąjungai dar daugiau nerimo kelia siūlymas parduoti valstybinę žemę.

„Planuojama iki 5 ha sklypus parduoti ne aukciono būdu už didžiausią kainą, o pagal Registrų centre esančią, kartais net pasenusią informaciją, kuri neatitinka realios žemės vertės“, – teigia sąjunga, akcentuodama, kad pagal parengtą Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų projektą 127 771 hektarų sklypų būtų parduodami išskirtinai besiribojantiems savininkams.

„Tai reikštų naują stambiosios žemvaldystės etapą – be konkurencijos, be skaidrumo, su aiškiu silpnesniųjų nustūmimu nuo žemės“, – akcentuoja jaunieji ūkininkai.

Taip pat ūkininkai pabrėžia, jog stambiausi žemvaldžiai iki šiol supirkinėja žemes, o 500 ha ribojimas apeinamas.

„Taip pat nurodėme, jog ES parama Lietuvoje skirstoma labai netolygiai. Apie 600 tūkst. žmonių Lietuvos regionuose gyvena skurde, nors kasmet į šalį plaukia milijardinės ES investicijos. Šių metų vizito metu ES komisaras, atsakingas už žemės ūkį, atvirai pripažino: 20 proc. stambiausių subjektų gauna net 80 proc. visų investicijų. Ar tai yra teisingumas?“ – klausia LJŪJS ir priekaištauja, kad R. Žemaitaitis turėjo istorinę progą viską pakeisti

„Jūs, kaip politikas, kurio vadovaujama politinė jėga daro reikšmingą įtaką tiek Žemės ūkio, tiek Aplinkos ministerijų darbui, turėjote istorinę progą formuoti viziją ir keisti nusistovėjusią sistemą. Tačiau vietoj proveržio matome sprendimus, kurie naudingi ne tiems, kurie kasdien kovoja už išlikimą, o tiems, kurie jau valdo daugiausia“, – rėžia sąjunga, durdama R. Žemaitaičiui dar kartą dėl neištesėtų pažadų.

„Jūs dažnai pabrėžiate, kad esate „paprastų žmonių kandidatas“. Tad kodėl dabar tylite, kai sprendimai skriaudžia paprastus žmones? Kur dingo Remigijus, kuris drąsiai kalbėjo apie kovą su neteisybe ir privilegijomis?“ – reziumuoja Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga.

Paprašytas pakomentuoti viešą kreipimąsi, R. Žemaitaitis buvo lakoniškas.

„Nelabai yra ką atsakyti. Didžioji dalis sprendimų priima Seimas. Panašu, adresatą sumaišė“, – „Agrobitei“ atsakė jis.

Video