Tariamasi kaip įgyvendinti reikalavimus ir sumažinti ūkininkams tenkančią naštą

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Siekdamas užtikrinti prioritetinių darbų įgyvendinimo efektyvumą ir skaidrumą bei tinkamai įvertinti socialinių partnerių pasiūlymus dėl šių veiklų, žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius subūrė Tarpinstitucinę prioritetinių darbų koordinavimo darbo grupę. Pirmajame šios darbo grupės posėdyje aptarti socialinių partnerių lūkesčiai dėl tręšiamųjų produktų žurnalų pildymo ir naujo Pagalbos veislininkystei teikimo modelio.

„Tikiu, kad bendromis jėgomis rasime sprendimus ir bendrą sutarimą, o sprendimai bus efektyvūs ir naudingi ūkininkams“, - sakė Tarpinstitucinės prioritetinių darbų koordinavimo darbo grupės pirmininkė – Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) vyriausioji patarėja Dalia Miniataitė.

ŽŪM specialistai darbo grupės nariams (ministerijos, Žemės ūkio rūmų ir Žemės ūkio tarybos atstovams) pristatė Tręšiamųjų produktų naudojimo reikalavimų aprašo pakeitimus, diskutuota apie tai, kaip palengvinti ūkininkams tenkančią administracinę naštą ir pasirengti būsimiems pokyčiams.

Nuspręsta atsisakyti duomenų apie tręšiamuosius produktus pateikimo du kartus per metus ir nustatyti duomenų pateikimą vieną kartą iki gruodžio 1 d., taip pat nustatyti galimybę duomenis pildyti ne tik Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS), bet ir elektronine ar popierine forma.

Aptarti ir gauti siūlymai Dėl pagalbos veislininkystei taisyklių patvirtinimo pakeitimo projekto. Nuspręsta artimiausiu metu surengti ekspertinį pasitarimą su socialiniais partneriais ir institucijomis, kad būtų atsakyti iškilę klausimai ir rastas sutarimas.

Taip pat pristatytas Integruotos kenksmingų organizmų kontrolės (IKOK) principų oficialiosios kontrolės taikymo pagrįstumas ir galimos alternatyvos. Darbo grupės nariai, suprasdami priežastis, kodėl buvo nustatytos nuobaudos už IKOK principų nesilaikymą, sutarė nenaikinti nuobaudų, nustatytų Administracinių nusižengimo kodekse. Taip pat buvo nuspręsta kartu su socialiniais partneriais peržiūrėti IKOK principus atitinkančius reikalavimus ir, esant poreikiui, juos keisti. Kontroliuojančios institucijos būtų  konsultuojančios, o ne baudžiančios.

Žemės ūkio ministerija

Video