Elektrinė pavara dabar dominuoja tiksliose sėjamosiose
Tikslios sėjamosios, elektrinė pavara, tikslioji žemdirbystė
Elektrinė pavara tapo dominuojančiu tikslių sėjamųjų pavaros tipu. Vieni gamintojai ją siūlo standartinėje komplektacijoje, kiti - papildomų parinkčių sąraše, bet tendencija tokia, kad vis daugiau tiksliosios žemdirbystės sėjamųjų turi elektrines pavaras. Daržovių sodintuvai yra tik šios tendencijos išimtis.
Brangesnė elektrinė pavara turi keletą privalumų, kurie traukia tiek gamintojus, tiek vartotojus. Atsižvelgiant į konstrukciją, reikia tik laido prie sėjamosios elementų, o ne pavarų dėžės ir grandinių, naudojamų mechaniškai varomose sėjamosiose. Vartotojai naudojasi kintamais sėjimo atstumais, kurie pasiekiami vienu mygtuko paspaudimu. Dauguma ūkininkų ir rangovų labai vertina šį naudojimo paprastumą.
Tikslumas prideda tikslumo
Platesnis technologinių vėžių naudojimas ir kontroliuojamo eismo ūkininkavimas (CTF) taip pat prisidėjo prie didėjančio tiksliųjų sėjamųjų elektrinės pavaros populiarumo. Labai lengva pakeisti (dažniausiai padidinti) sėklų normą eilėse, esančiose arčiausiai vėžių.
Daugelis ūkininkų ir rangovų dabar naudoja GPS arba net RTK-gps ir tai leidžia sėjamosioms automatiškai pradėti ir sustabdyti sodinimą galulaukėse. Tai ypač naudinga naudojant dideles sėjamąsias santykinai mažuose ir netaisyklingos formos laukuose. Tai taupo sėklą ir suteikia vienodą aprėptį.
Elektrinė pavara taip pat suteikia galimybę pritaikyti įvairius sėjimo būdus, pvz., trikampį (Delta), kurį siūlo kompanija “Lemken" tiksliojoje sėjamojoje “Azurit". Naudodami kukurūzų sėjamąją "Azurit”, galite išjungti vieną eilę, kad sukurtumėte ypač plačią technologinę vėžę ir padidintumėte sėklų normą šalia jos esančiose eilėse. Ir dvimatis valdymas, pavyzdžiui, su “Kverneland" Geoseed sistema. Naudodami šią sistemą galite sėti ir kultivuoti statmena ir lygiagrečia sėjos kryptimis.
Jei dėl dirvožemio ir drėgmės sąlygų skirtumų galima sėti kintamą normą, elektrinė pavara idealiai tinka sėjimui pagal VRA žemėlapius.
Daržovių sėjamosios dažniausiai dar mechaninės
Išimtis iš minėtos tendencijos yra daržovių sėjamosios. Daržovės, įskaitant svogūnus, dažniausiai vis dar sėjamos su mechaniškai varomais elementais dėl dviejų pagrindinių priežasčių:
• Pirmiausia - dėl mažų atstumų tarp eilių ir didelio darbinio pločio. Tai lemia didelį energijos poreikį, kuris ne visada yra vienkartinis. Jei reikia, į sėjamąją montuojami generatoriai gali tai patvirtinti.
• Antra, daržovės ir svogūnai dažniausiai sodinami į lysves, kurių kiekviena apdorojama atskirai. Vieną lysvę užsodinantys elementai gali būti lengvai įjungiami ir išjungiami hidrauliškai. Arba naudojant magnetines jungtis. Tačiau jei prie mechaninio grąžto pridėsite magnetines jungtis ir veikimą, suderintą su ISOBUS, kaina padidės. Bet jūs taip pat galite rinktis elektrinę pavarą.
Nepaisant elektronikos ir pneumatikos, pirmą kartą sodinti reikia teisingai.
Kaip ir kitose tiksliosiose sėjamosiose, elektra varomi daržovių sėjimo elementai suteikia papildomo tikslumo ir naudojimo paprastumo. Pavyzdžiui, specializuotas Nyderlandų gamintojas „Kramer“ siūlo savo „ProSeeder“ serijos elektrinę pavarą su itališkais „Gaspardo“ sodinimo elementais. Atnaujinimo technologijas galima įsigyti iš Ag Leader (SureDrive), ROJ (Agri-Motion X-Tend) ir Topcon (Apollo).
Europoje aktyviai parduodamos cikorijų, ankštinių augalų, kukurūzų, aliejinių rapsų ir cukrinių runkelių sėjamosios su elektrinėmis pavaromis: Kverneland, Vaderstad, Lemken, Kuhn, Horsch, Grimme, Amazone, Gaspardo, Monoseum.