Ukrainos startuolis kuria traktorių, kuris atlaikytų minos sprogimą

Ukrainos startuolis kuria unikalų traktorių ir išminavimo sistemą. Ukrainos startuolis kuria unikalų traktorių ir išminavimo sistemą.

Karas Ukrainoje gerokai pakoregavo šios šalies ūkininkų gyvenimą. Beveik 20 proc. šalies teritorijos vis dar okupuota, o išlaisvinta dalis jau dabar užminuota tiek, kad visiems išminavimo darbas prireiks net ne vieno šimto metų.

Verslo inkubatoriaus "Ukrainian Future" pranešė, kad kuria bepilotę išminavimo sistemą, kurią sudarys ir traktorius, galėsiantis atlaikyti minos sprogimą.

Dėl karo veiksmų minomis ir kitais sprogmenimis užteršta nemažai žemės ūkio paskirties žemių. 

Pasak pranešimo, išminavimo sistemą sudaro dronas, išminavimo robotas, autopilotas ir prie traktoriaus pritvirtinta sistema, galinti atlaikyti sprogimą. 

Sistema veikia autonomiškai ir prireikus leidžia valdyti transporto priemonę iš saugaus atstumo, nesukeliant pavojaus, todėl žmogaus dalyvavimas, o kartu ir pavojus ūkininkų gyvybei, yra minimalus.

Šio projekto autorius yra Aleksandras Prichodčenko, Ukrainos ateities verslo inkubatoriaus rezidentas. Jis yra startuolio, kuriančio technologinius sprendimus žemės ūkio sektoriui, vadovas. Įmonė kuria universalius žemės ūkio navigatorius ir valdiklius. Būtent jų pagrindu buvo sukurtas laukų išminavimo kompleksas.

Minų išminavimo kompleksas apima trijų lygių žemės apžiūrą ir pavojingų objektų neutralizavimą: pirmiausia lauką skenuoja dronas, turintis atitinkamus jutiklius ir funkciją perduoti tikslias sprogstamųjų įtaisų buvimo koordinates. 

Dronas aptinka sprogmenis iki 1 m gylyje. Juos nukenksmina išminavimo robotas ir sertifikuoti išminuotojai. Tada į lauką įvažiuoja nuotoliniu būdu valdomas traktorius su prikabinama apsaugos sistema, kuris pravažiuoja per viršutinį dirvos sluoksnį, kad vėliau mechanizatoriams būtų užtikrintas saugus darbas.

Traktorius veikia autonomiškai. Taip pašalinama mirties ar sužalojimo galimybė. Be to, traktoriuje sumontuota apsauginė įranga, veikianti kaip minų tralas. Šis procesas užtikrina, kad žemėje neliktų nieko pavojingo. 

„Sistema užtikrina automatinį darbą dideliuose plotuose 2 cm tikslumu. Traktorius lauku važiuoja 5 km/val. greičiu, o tai reiškia, kad per 10 darbo valandų per dieną jis gali ištirti 20 hektarų žemės", - sakė kūrėjas.

Video