„Tvarkau Lietuvą“: Vydmantuose sutvarkytas statybinėmis atliekomis užterštas sklypas
Šiemet vasarį „Tvarkau Lietuvą“ interaktyviajame žemėlapyje buvo gautas pranešimas dėl netinkamo statybinių atliekų laikymo Vydmantuose, Kretingos raj. Iš teritorijos buvo išvežta 12,940 t betono atliekų ir 0,1 t mišrių statybinių atliekų.
Šių metų vasario mėnesį Aplinkos apsaugos departamento specialistai gavę pranešimą dėl galimai netinkamo statybinių atliekų laikymo nuvyko į Vydmantus ir apžiūrėjo „Tvarkau Lietuvą“ interaktyviajame žemėlapyje pažymėtą teritoriją.
Apžiūros metu nustatyta, kad fiziniam asmeniui priklausančiame žemės sklype yra dvi krūvos statybinių atliekų . Sklypo savininkas pateikė paaiškinimą, kad apie statybines atliekas nieko nežinojo, nes paskutinį kartą teritorijoje lankėsi prieš metus, kuomet statybinių atliekų nebuvo.
Žemės sklypo savininkui buvo duotas privalomasis nurodymas išrūšiuoti nepavojingąsias statybines atliekas ir jas priduoti atliekų tvarkymo įmonei, turinčiai teisę tvarkyti tos rūšies atliekas. Taip pat pateikti patvirtinančius dokumentus, kad šios atliekos priduotos atliekų tvarkymo įmonei.
Š. m. kovą privalomasis nurodymas buvo įgyvendintas. Iš teritorijos buvo išvežta beveik 13 t betono atliekų ir 0,1 t mišrių statybinių atliekų.
Aplinkosaugininkai primena, kad sklypo savininkai turi prižiūrėti savo turtą, kad neblogėtų aplinkos ekologinė būklė ir sklypai netaptų sąvartynais. Plačiau apie tai – Žemės įstatyme.
Tvarkaulietuva.lt – patogus būdas, pranešti apie užterštas teritorijas šalyje
Aplinkos apsaugos departamentas, stiprindamas atliekų tvarkymą šalyje, sukūrė interaktyvų žemėlapį www.tvarkaulietuva.lt. Šiame žemėlapyje gyventojai gali pažymėti ne tik atliekomis užterštas teritorijas, bet ir apie sugadintus miško kelius ir suniokotą miško paklotę. Gyventojų prašoma pateikti kuo detalesnę informaciją: pridėti nuotraukų, pažymėti koordinates, kuo detaliau aprašyti situaciją ir taip prisidėti prie aplinkos saugojimo.
Nuo interaktyvaus žemėlapio publikavimo pradžios užfiksuota 890 pranešimų. Iš jų 328 pranešimai išspręsti, dėl 242 vyksta tyrimas, 168 nepasitvirtino.
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt.