Šunų šeimininkai už neatsakingumą gali būti nubausti baudomis

Kėdainių mugės nuotr. Kėdainių mugės nuotr.

Kėdainių miestas po truputį tampa draugiškesnis šunų savininkams: yra įrengta šunų dresūros aikštelė, specialios šunims vedžioti skirtos aikštelės, atsiranda vis daugiau raudonų šiukšliadėžių šunų ekskrementams išmesti. Tačiau kai kuriems gyvūnų savininkams vis dar trūksta nuovokos ir supratimo, kur galima savo keturkojus draugus vedžioti.

„„Šunis vedžioti draudžiama“ – o ką šis ženklas iš tiesų reiškia?“, – klausė į redakciją besikreipusi kėdainietė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

„Kiekvieną dieną pro langą matau, kaip šunų šeimininkai didžiuliame žolės plote (kuris yra paliktas neužstatytas Respublikos ir Chemikų gatvėse) vedžioja savo augintinius. Tame pačiame plote yra ir futbolo maniežas bei vaikų žaidimų aikštelė. Tačiau prie pat maniežo yra pastatytas ženklas „Šunis vedžioti draudžiama“, bet jis, akivaizdu, kiekvieną dieną šunų šeimininkų yra ignoruojamas. Nors ir negalima to daryti, tačiau šis žolės plotas yra tapęs šunų vedžiojimo vieta. Be to, aplinkinėse teritorijose nėra įrengta specialių dėžių šunų ekskrementams susirinkti, todėl ne kartą teko matyti, kaip maišeliai su šunų išmatomis keliauja į vaikų žaidimų aikštelėje esančias šiukšliadėžes. Iš kurių, deja, ne kartą tie maišeliai buvo ištraukti ir ištepti prie pat stovintys suoliukai“, – situaciją apibūdino moteris.

Gresia ir baudos

Situaciją komentavusi Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus l. e. p. vedėja Žydrė Krivičienė sakė, kad Kėdainių mieste dar 2010 metais buvo numatytos šunų vedžiojimo vietos, kurios iki šiol yra nepakeistos. Taip pat yra ženklinamos vietos, kur šunis vedžioti draudžiama. 

„Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus patvirtintame  Gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietose tvarkos apraše nurodyta, kad vestis, neštis, eiti su gyvūnais ar juos su savimi turėti teritorijose, patalpose ir kitose vietose, pažymėtose draudžiamuoju ženklu, išskyrus gyvūnus, kuriuos naudoja pareigūnai, atlikdami jų kompetencijai priskirtas funkcijas, ir gyvūnus vedlius, draudžiama. Draudžiamasis ženklas turi būti pritvirtintas matomoje vietoje prie įėjimo į tokias teritorijas, patalpas ar vietas. Todėl vedžioti šunis, kur yra įrengta lentelė „Šunis vedžioti draudžiama“, negalima“, – pabrėžė pašnekovė.

Ž. Krivičienė pridūrė, kad Gyvūnų laikymo Kėdainių rajono savivaldybės taisyklėse yra nustatytos teritorijos, kur draudžiama vedžioti gyvūnus. Tai – vaikų žaidimų aikštelės, sporto aikštynai, stadionai.

„Todėl vedžiojantys gyvūnus draudžiamose vietose asmenys gali sulaukti ir administracinės atsakomybės. Tokius gyvūnų savininkus, kurie pažeidžia vedžiojimo taisyklių reikalavimus, galima fotografuoti ar filmuoti ir informaciją perduoti policijai arba Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui“, – teigė Ž. Krivičienė.

Šunų ekskrementų dėžes tuština kasdien

Pasak „Ekonovus“ Kauno padalinio, aptarnaujančio ir Kėdainius, vadovo Dariaus Šlapiko, Kėdainių mieste yra 42 dėžutės augintinių ekskrementams išmesti.

„Jos tuštinamos kiekvieną dieną, tačiau pasitaiko, kad gyventojai į jas išmeta ir kitas atliekas (kavos išsinešti puodelius, užkandžių pakuotes ar kita). Maišelius su gyvūnų ekskrementais galima mesti į tam specialiai skirtas šiukšliadėžes, jeigu šių šalia nėra, jie gali būti metami į bendrojo naudojimo atliekų konteinerius. Augintinių šeimininkams rekomenduojame ekskrementams surinkti naudoti ekologiškus ir gamtoje visiškai suyrančius arba kompostuojamus maišelius, kad šie būtų kuo draugiškesni aplinkai“, – patarimais dalinosi D. Šlapikas.

Į specialias ekskrementams skirtas dėžutes išmestos pakuočių atliekos negali būti perdirbamos dėl galimo jų užterštumo, todėl gyventojų prašoma vengti čia mesti kitas atliekas.

Viešosios tvarkos skyriaus l.e.p. vedėja Ž. Krivičienė paantrino sakydama, kad, maišelius su šunų ekskrementais galima mesti į buitinių atliekų konteinerius, tačiau jokiu būdu į šiukšliadėžes, esančias vaikų žaidimų aikštelėse.

„Į šiukšliadėžes, kurios yra vaikų žaidimo aikštelėse, mesti tokių atliekų negalima. Šunų šeimininkai galėtų būti sąmoningi, gerbti kitus ir jų augintinių ekskrementus išmesti į kitas šiukšliadėžės, o ne prie vaikų žaidimų aikštelių“, – sakė pašnekovė.

Kėdainių mugė

Video