Kaip lengviau parduoti sodybą žiemą?

Asociatyvi nuotr. Gedimino Stanišausko nuotr. Asociatyvi nuotr. Gedimino Stanišausko nuotr.

Vyrauja nuomonė, kad žiema nėra pats geriausias laikas vasarnamio, sodybos ar sklypo pardavimui. Pirmiausia dėl šalto oro ir sniego dangos, kai pirkėjams sunku atidžiai apžiūrėti ir teisingai įvertinti objektą. Tačiau būtent žiemą konkurencija tarp pardavėjų užmiesčio rinkoje mažėja. Kartu su ekspertais aiškinamės, ar būtina, atsiradus svarbiam poreikiui, vasarnamį pardavinėti žiemos metu, o gal perkelti pardavimą pavasariop? Be to, ekspertai pataria, kaip patraukliau paruošti objektą pardavimui žiemą, norint, kad jis labai patiktų pirkėjams.

Vasarnamio pardavimas žiemą - yra savo privalumų

Žiemą priemiesčio būsto rinkoje visada maža paklausa. Pasiūlos apimtis irgi mažesnė. Sodybų, daržų ir vasarnamių savininkams ši situacija turi ir privalumų, ir trūkumų. Kai parduodamų sodybų yra mažiau, pirkėją galima rasti greičiau, ypač jei siūlomas kokybiškas objektas su geru privažiavimu. Anot NT ekspertų, iki žiemos tradiciškai mažėja sklypų pasirinkimas priemiesčių rinkoje, daugelis pardavėjų laikinai išima objektus iš prekybos iki pavasario, o tai palanku likusiems sodybų pardavėjams.

Kita vertus, žiemą, kai paklausa nedidelė, potencialūs pirkėjai turi daugiau galimybių derėtis ir gauti nuolaidų. Žiemą potencialūs pirkėjai labiau orientuojasi į rezultatus, o ne tik stebi rinką. Tai yra, kylantis susidomėjimas tampa maksimaliai esminis, skambučių konvertavimas į sandorius tampa didesnis nei vasarą, kai lengviau patekti į objektą.

Pardavimo trūkumai žiemą

Perkant vasarnamį su žemės sklypu pirkimo tikslu dažniausiai laikomas ūkininkavimas, tai yra, pirkėjui svarbus sklypas, o ne tik namas. Žiemą, anot ekspertų, itin sunku įvertinti sklypo geometriją - ar po sniego danga yra reljefo nelygumų ir nuolydžių, kurie pavasarį gali sukelti didelį polaidį. Taip pat daugelis nori pasidomėti, kokia yra esamo sodo vaismedžių būklė (ar yra geras derlius, koks vaismedžių derėjimas).

NT ekspertai pažymi, kaip ir pirkdami butą mieste, daugelis vasarnamių pirkėjų visada teiraujasi kaimynų apie tikrąją reikalų būklę, sklypo išlaikymo išlaidas, komunalinių paslaugų kokybę ir kt. Kadangi vasarnamiai žiemą dažniausiai stovi tušti, susirasti kaimynų, su kuriais galima pasiteirauti, būtų problematiška, priduria ekspertai.

Be to, daugelis savininkų žiemai atjungia vandenį, kad išsaugotų vandentiekio vamzdžius ir santechniką, todėl komunikacijų apžiūra gali būti apsunkinta.

Kokių sunkumų gali kilti žiemos pardavimų metu?

Be mažos paklausos, gali kilti problemų su sodybos apžiūra - keliai ne visur idealiai išvalyti nuo sniego, ypač jei tai yra sezoniniam poilsiui skirtas kaimelis, o ne kotedžų kvartalas su infrastruktūra. Ne veltui sezonas kaimo nekilnojamojo turto rinkoje prasideda tirpstant sniego dangai. Todėl potencialus pirkėjas gali net nepasiekti vietos Dėl šios priežasties jis net gali atsisakyti pirkimo idėjos. Bet net jei keliai yra gerai ir reguliariai valomi, to ne visada galima pasakyti apie patį sklypą. Juk tikriausiai jis apsnigtas ir parodyti ne tik teritoriją, bet ir sodybos namą būtų labai komplikuota.

Kaip paruošti sodybą pardavimui žiemą

Patarimai, kad objektas daugiau patiktų pirkėjams – kaip jį patraukliau sutvarkyti, pagrąžinti ir sukelti pirkėjams simpatiją.

Paruošti sklypą ir namą pardavimui yra naudinga bet kuriuo metų laiku. Svarbiausia, kad viskas atrodytų reprezentatyviai ir tvarkingai. Pirkėjams nepatinka vasarnamiai, kurie buvo paversti nereikalingų sendaikčių ir šlamšto sandėliais. Netvarka ir chaosas atstumia. Elementari tvarka namelyje ir sklype yra svarbiausias argumentas pasirinkimui. Jei potencialūs pirkėjai planuoja lankytis įsigytame sklype ir žiemos metu, tuomet daugiau dėmesio turi būti skirta namo ir sklypo būklei. Objektai, kurių teritorijoje yra ideali tvarka, parduodami daug kartų greičiau. Tai populiariausi variantai, nepriklausomai nuo sezono.

Jei planuojate parduoti savo sodybą ne sezono metu arba žiemą, įsitikinkite, kad krosnis yra tvarkinga. Jeigu krosnis turės trūkumų, geriausia juos sutvarkyti. Pirkėjai tam skiria ypatingą dėmesį. Idealus variantas yra pašildyti krosnį namuose prieš atvykstant pirkėjams. Visai kitoks įspūdis susidaro įėjus ne į šaltą, o į šiltą patalpą ir iškart galima įsitikinti, kad krosnis veikia tinkamai.

Būtinas paruošimo minimumas savininkui – pašalinti iš sklypo viską, kas nereikalinga, atsikratyti šiukšlių ir purvo bei palaikyti tvarką. Tai dar labiau padidins galimybes parduoti vasarnamį be tarpininkų žiemą. Sutvarkytas sklypas ir tvarkinga namo išvaizda  trauks pirkėją pasąmonės lygyje, sukurs įspūdį, kad objektas nereikalaus didelių papildomų investicijų.

Optimalu, jei sklype nėra šiukšlių, iškirstų medžių, apleistų krūmynų ir nušienautos žolės krūvų, taip pat duobių ir balų. Visas inventorius turi būti tvarkingai sudėtas, sklype esantys pastatai - išvalyti ir atnaujinti, tvora ir vartai - ištiesinti ir nudažyti.

Kalbant apie patį vasarnamį, geriau atsikratyti senų baldų ir neveikiančios buitinės technikos, dulkėtos ir išblukusios tekstilės. Prasminga būtų nuvalyti geros būklės baldus, nuvalyti langus ir pakabinti naujas užuolaidas (tegul ir pigias). Patalpose neturėtų būti  atsilaupusių tapetų, stogo nesandarumo, pelėsio, per didelės drėgmės žymių.

Potencialūs pirkėjai tikriausia patikrins vidines komunikacijas ir greičiausiai sutiks pasirašyti sandorį, jei savininkai iš anksto pasirūpins elektros laidų, dujų įrangos, vandentiekio būkle. Papildomas ir reikšmingas pliusas, jei namo ir komunikacijų tinkamumas yra patvirtintas ekspertize.

Faktoriai, didinantys vasarnamio kainą

Prestižinė vieta; sklype esantis namas įregistruotas; gera kelių ir privažiavimų kokybė; gera vietovės ekologija; sklypas praėjo matavimą, ribos nustatytos; miško ir vandens telkinio artumas; komunikacijų prieinamumas name; apsaugos sistemos sodų kvartale.

Faktoriai, mažinantys objekto kainą

Sklype yra neregistruotų pastatų; sklype yra statinių, kuriuos reikia nugriauti;

sklypas stipriai apleistas; blogi keliai ir blogas susisiekimas; komunikacijų trūkumas; elektros tiekimo trūkumas.

Video