Kokią pirtį statytis prie namų?

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Jei gyvenate privačioje sodyboje ir šalimais turite vandens telkinį, tad jums tiesiog yra privalu pasistatyti kokią nors lauko pirtelę, nebūtinai didelę. Joje galėsite šauniai praleisti laisvalaikį, nusiprausti per darbo dienas susikaupusį prakaitą ir tuo pačiu atgauti išsekusias jėgas.

Iš kokių pagrindinių dalių susideda surenkamos lauko pirtys?

Lauko pirtys būna įvairių formų – tai gali būti surenkama pirtelė, kubilai su šildomu vandeniu ir stacionarios garinės pirtys. Į surenkamo pirties namelio komplektą įeina medinis karkasas, stogo danga, durys su langais, medinis suolas ir plautai, kaminas, krosnelė ir įvairūs pirties aksesuarai. Komplekto sudėtis priklauso nuo pirties modelio. Yra siūlomi du pirties šildymo variantai – malkomis kūrenama arba elektrinė krosnelė. 

Kuo skiriasi statinės formos lauko pirtis nuo kitų tos pačios paskirties statinių?

Statinės formos pirtys tapo populiarios ne vien dėl savo įdomios išvaizdos, bet ir dėlto, kad jose garantuojamas puikus garų paskirstymas. Šios pirtys yra skirtingų modifikacijų – su malkomis kūrenamomis arba su elektrinėmis krosnimis. Taip pat jos būna ir pačių įvairiausių dydžių – nuo labai didelių iki mažyčių, su priepirčiais ir be jų. Jų vidaus apdailai, suoliukams ir plautams yra naudojama kedro, drebulės, juodalksnio arba liepos mediena. Kadangi statinės formos pirtelės išvaizda tikrai yra įspūdinga, ji puikiai atlieka sodo sklypo ar kiemo puošmenos vaidmenį.

Kaip pasirinkti tinkamą šildomo vandens kubilą?

Privačiose ir kaimo turizmo sodybose mėgstamu atributu tapo šildomo vandens kubilai. Jie yra gaminami iš eglės, kedro, pušies, uosio ir termo medienos, kuri gamybos proceso metu yra paveikiama dideliu karščiu ir garais, todėl įgyja išskirtinę išvaizdą ir puikias fizines savybes. Įsigydami kubilą, galite pasirinkti krosnelės padėtį (vidinę arba išorinę), jo paties dydį ir skersmenį.

Panašūs straipsniai

Video