Panardinkite į vandenį ir palaistykite augalus: jie žydės kaip niekada anksčiau
Beveik kiekvienuose namuose ant palangių puikuojasi vazoninės gėlės. Jos – ne tik puiki puošmena. Kambariniai augalai taip pat teigiamai veikia organizmą. Jau seniai žinoma, kad dauguma jų, priklausomai nuo rūšies, gali išvalyti orą. Vis dėlto, kartais po žiemos augalai praranda savo puošnią išvaizdą. Sužinokite, kaip tręšti augalus ir kuo geriausia juos stiprinti.
Jūsų vazoninės gėlės vis dar miega po žiemos? Augalai yra silpni, blyškūs ir neformuoja naujų pumpurų? Prieš pasmerkdami juos žūčiai, išbandykite šią paprastą procedūrą. Galbūt jiems tiesiog reikia kažko, kas suteiktų jėgų augti. Po šaltojo sezono augalams gali tiesiog pradėti stigti tam tikrų maistinių medžiagų. Padėkite jiems atgauti jėgas!
Kaip tręšti augalus? Yra daug būdų, todėl pasirinkite efektyviausią
Jei ieškote veiksmingo sprendimo, kaip tręšti augalus, tikriausiai susidursite su daugybe įvairių gudrybių ir patarimų. Jų internete tikrai gausu. Kaip išsirinkti geriausias trąšas? Kartais veiksmingiausios yra tokios trąšos, apie kokias net nesusimąstytumėte. Manote, kad užtenka nueiti į sodo parduotuvę, nusipirkti buteliuką trąšų, ir tai iš karto išspręs problemą? Deja, tai yra labai toli nuo realybės. Maistingas trąšas galite pasigaminti iš tų produktų, kuriuos turite savo namuose.
Įdomu tai, kad gėles galite patręšti naudodami… paprastus degtukus. Tai – labai pigi ir prieinama priemonė. Juose esanti siera bus tikrai naudinga nusilpusiems augalams.
Kaip pasigaminti trąšas iš degtukų?
Paruoškite degtukų pakuotę (nors pakaks vos 8-10 vnt.) ir maždaug 250 ml tūrio stiklainį ar indą, pripildytą gėlo vandens. Įmerkite tik degtukų galvutes arba tiesiog sumeskite visas degtukus ir išmaišykite. Pirma, vanduo pradės keisti spalvą – tai bus ženklas, kad einate teisingu keliu. Nustokite maišyti, kai pastebėsite, kad degtukų galvutės visiškai ištirpo. Kas toliau? Tai – viskas! Trąšos jau paruoštos naudoti!
Kaip tręšti augalus degtukų trąšomis? Tiesiog laistykite šiuo vandeniu gėles. Nereikia laukti, kol trąšos bus „subrandintos“. Vandenyje ištirpusi siera paskatins silpnų stiebų augimą, taip pat turės priešgrybelinį poveikį. Jei norite apsaugoti augalus nuo kenkėjų, į vazonus įdėkite degtukų. Įsmeikite degtukus galvutėmis žemyn 5–6 cm atstumu. Palaistykite augalus. Jus tikrai maloniai nustebins šių trąšų veiksmingumas.