Pagalba daigams – tręšimas medumi
Net patyrusiems sodininkams sodinukų sezonas kartais būna nesėkmingas. Atrodytų, ir sėklos pirktos brangios, ir žemė sumaišyta idealiomis proporcijomis, bet vis tiek kažko trūksta. Daigai būna išstypę ir visiškai neteikia vilties. Tokiu atveju išgelbės specialus medaus užpilas.
Net jei sodinukai nėra tokie blogi, toks tręšimas jiems nepakenks. Bet geriau nenaudoti agresyvių sintetinių chemikalų be ypatingo poreikio, kad nepažeistumėte daigų. Dalinamės su jumis auksiniu receptu iš patyrusių sodininkų.
Kaip pasigaminti medaus užpilą
Naudingos medaus savybės žmonijai buvo žinomos nuo neatmenamų laikų. Ir nors didžioji jo dalis yra natūralus cukrus ir vanduo, likę keli procentai masės turi neregėtą vertę. Tokio mineralinių medžiagų ir vitaminų kiekio pakanka, kad daigai sustiprėtų ir įgytų imunitetą nuo tam tikrų ligų.
Užpilas medumi veikia labai švelniai ir tiesiog negali pakenkti gležniems augalams, tokiems kaip paprikos ar pomidorai. Ūkininkai dažnai jo griebiasi, kai bijo sugadinti vaisių skonį ar naudingumą. Visi žinome, ką lemia purškimas pesticidais.
Taigi, tereikia vandens ir natūralaus pievų medaus. Pagrindinė taisyklė yra ta, kad jis neturėtų būti perkaitintas. Šildyti medų nėra nieko blogo, nors internete sklando žiaurus mitas, kad pakaitinus bičių produkte atsiranda kancerogenų. Tačiau kaitinti vis tiek neverta, jei jums svarbu ne tik skonis. Juk esant aukštai temperatūrai, visi naudingi fermentai žūsta, o naudingi elementai sunaikinami.
Taigi, paimkite vieną arbatinį šaukštelį šviežio medaus 1 litrui gryno vandens. Bus geriau, jei tai bus lietaus ar ištirpusio sniego vanduo. Blogiausiu atveju – bent porą dienų inde stovėjęs vandentiekio vanduo. Gerai išmaišykite ir laistykite sodinukus.
Šis būdas ne tik nekenkia daigams, bet ir neteršia dirvos. Jis yra labai senovinis, todėl jį išbandė jau ne viena karta. Šį tręšimo būdą galite kartoti kas dvi ar tris savaites. Ir, žinoma, jis tinka ne tik paprikoms ir pomidorams. Linkime puikaus šių metų derliaus!