Jei baigėte javapjūtę, padėkite pagrindus kitų metų gausesniam derliui

Analogų neturintis biostimuliatorius Analogų neturintis biostimuliatorius "Humus Active".

Visai neseniai, liepos mėnesį, pristatėme organines trąšas – Plonar Active granules, kurios ne tik Suvalkjoje atliktuose bandymuose davė puikų derliaus priedą, bet kartu sutaupė laiko, pinigų ir dar, be kita ko, prisidėjo prie dirvožemio tausojimo bei gerinimo.

Neturintis analogų biostimuliatorius

Būtent šiuose bandymuose „cropTech Lietuva“ atstovai užsiminė apie skystąjį produktą Humus Active, biostimuliatorių, savo sudėtimi neturintį analogų.

Dar daugiau, norint gauti panašų efektą, turėtumėte sukomplektuoti net 3-4 skirtingus kitų gamintojų produktus, tačiau, suprantama, tokiu atveju ženkliai padidės jūsų laiko sąnaudos ir išlaidos.

Humus Active ne tik taupo laiką ir pinigus, bet ir kuria išliekamąją vertę jūsų ūkiui, derliui, našumui bei išsprendžia artėjančius iššūkius dėl numatytų Europos Sąjungos reglamentų, kurie neišvengiamai darys įtaką visiems ūkiams. Juk ES reglamentas įpareigos žemdirbius net 20 proc. sumažinti cheminių trąšų naudojimą, pakeičiant jas organinės kilmės trąšomis.

Būtent todėl Humus Active yra, ko gero, geriausias pasirinkimas jūsų ūkiui, nes tai pilnai organinė trąša. Beje, jeigu matėte mūsų pirmąjį pristatomąjį video, galėjote įsitikinti Humus Active organiniu saugumu – jo paragavo visi reportažo dalyviai!

„Reguliariai naudojant šį produktą ūkyje, kelių metų bėgyje galite sumažinti įprastinių trąšų naudojimą net 30-40 proc. Ir neatsitiktinai, nes būtent taip tvirtina ūkininkai, naudojantys šį produktą metų metus“, – sako ūkininkas ir „cropTech Lietuva“ direktorius Martynas Mileris, kurio ūkyje ir matėte pirmąjį reportažą.

Organiškai išlaisvinkite azotą

Pasak M. Milerio, kai kuriuose Lietuvos rajonuose javapjūtė jau pasibaigė, o likusiuose ūkiuose ji  jau artėja pabaigos link.

Asociatyvi nuotr. (4)

„Dėl šių metų derliaus nuotaikos ir nuomonės įvairios – vieniems labai gerai, kiti fiksuoja nepakitusį derlių, o tretiems – arba prasčiau, arba visai liūdni derliaus rodikliai, – vardija M. Mileris. – Tačiau javapjūtės pabaiga reiškia ne tik derlių aruodose, bet ir kitą svarbų resursą, kurį paliekame dirvoje. Kalbame apie šiaudų liekanas – dažnu atveju jas pamirštame ir neišnaudojame jų teikiamos naudos, kuri gali būti nemokama trąša kitų metų derliui“.

Pasak „cropTech“ vadovo, po derliaus nuėmimo augalų šiauduose vidutiniškai lieka 45 kg/ha azoto veikliają medžiaga.

„Tačiau šis azotas nėra iškart laisvai prieinamas augalams, o jo įsisavinimas gali užtrukti apie 4 metus. Būtent šį procesą galima paspartinti pasitelkiant Humus Active skystąjį biostimuliatorių, – teigia M. Mileris. – Jis skirtas ne tik šiaudų skaidymui, bet ir humuso atkūrimui, gerina dirvos sorbcines savybes (padeda augalams atsilaikyti sausros metu), stabilizuoja dirvos pH, atkuria mikrobiologinę pusiausvyrą, prikelia dirvą naujam gyvenimui“.

Panaudojus Humus Active dirva kolonizuojama naudingaisiais grybais (Trichoderma ir Micorizė).

Asociatyvi nuotr. (3)

„Mūsų produktas unikalus tuo, kad visa mikrobiologinė mikroflora yra gyva, ji nemiega ir nuolatos dauginasi, todėl šį produktą galima sandėliuoti ne vienus metus, o  su kiekvienais metais Jūsų turimas kanistras atneš vis didesnę naudą“, – reziumuoja M. Mileris.

Įdomu tai, kad skirtingai nei konkuruojantys produktai, Humus Active bakterijos užfiksuotos koloidinėje formoje. Tai užtikrina jų gyvybingumą bei efektyvumą esant nepalankioms sąlygoms.

Rekomenduoja išmėginti

Grįžtant prie šiaudų skaidymo temos, Humus Active skystasis biostimuliatorius po aplikacijos dirvą kolonizuoja Trichoderma, Micorize grybais, cellulolitic bakterija ir kita dirvai naudinga mikrobiologine flora.

Šie mikroorganizmai skaido medžiagas, sudarančias augalų liekanas - celiuliozę (35–45 %), hemiceliuliozę (20–30 %) ir ligniną (apie 15 %). Šiuos sudėtingus polimerus suskaidžius dirvoje susidarys humusas bei bus atpalaiduotas šiauduose esantis azotas. Būtent tai užtikrins derlingesnius ateinančius metus.

„Jeigu esate bandę ir likote patenkinti panašaus tipo produktais, raginame jus pasiruošti artėjantiems darbams ir atsakingai išbandyti mūsų siūlomą produktą“, – sako „cropTech Lietuva“ vadovas M. Mileris.

Su juo galite susisiekti tel. +370 629 42588. Daugiau informacijos rasite ir „cropTech Lietuva“ svetainėje internete

Video