Nelaimė Kėdainių rajone: bulius subadė vyrą
Praėjusią savaitę Kėdainių rajone, Krakių seniūnijoje įvyko šiurpus įvykis – bulius sunkiai sužalojo 39-erių metų vyrą. Jam skubiai reikalinga pagalba.
Į redakciją kreipėsi Kėdainių m. Krišnos Sąmonės religinės bendruomenės, įsikūrusios Pajieslyje, atstovas, prašydamas paskelbti, jog nukentėjusiajam, jų bendruomenės nariui, reikalinga pagalba – kraujo donacija ir finansinė. Pasak besikreipusiojo, nukentėjusio vyro būklė yra sunki, bet stabili, jis gydomas Kaune. Pagalbos prašymas atsiųstas iš Žilvino Užkuraičio feisbuko profilio.
Apie nelaimę pirmoji pranešė kaimynė
Bendrojo pagalbos centro atstovė spaudai Vilma Juozevičiūtė teigė, kad apie šią nelaimę balandžio 13-osios rytą buvo gauti du pranešimai. Pirmoji skambino kaimynė (6.40 val.) pranešdama, kad pro langą mato, kaip bulius užpuolė vyrą, pargriovė jį ant žemės ir agresyviai puola.
Į nelaimės vietą nedelsiant buvo išsiųsti ir medikai, ir policijos pareigūnai. Pastarųjų galėjo prireikti, jei, gelbėjant nukentėjusį žmogų bei apsaugant į pagalbą atskubėjusius medikus, gyvulį būtų tekę nušauti. Tačiau šiuo atveju bulius liko gyvas.
Negalėjo padėti dėl besiblaškančio gyvulio
„6.54 val. į Bendrąjį pagalbos centrą jau skambino į pagalbą nukentėjusiajam atskubėjęs vyras. Jis sakė, kad bandė sužalotam ir stipriai kraujuojančiam asmeniui padėti, bet bulius buvo labai agresyvus ir jam pačiam nuo besiblaškančio gyvulio teko slėptis automobilyje. Asmuo teigė manantis, kad bulių teks nušauti“, – apie gautus pagalbos prašymus informavo BPC atstovė.
Aplinkybės tikslinamos
Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio atstovai teigė, kad Pajieslio k., Topolių g. esančioje pievoje buvo sužalotas 1984 m. gimęs vyras.
Pirminiais duomenimis, bulius priklauso nukentėjusiam asmeniui. Dėl įvairių sunkių sužalojimų vyras nedelsiant buvo pristatytas į gydymo įstaigą. Ar asmuo įvykio metu buvo blaivus, atsakymo nebuvo, nes pareigūnai jo blaivumo įvykio vietoje netikrino.
Šiuo metu Kauno apskr. VPK Kėdainių r. policijos komisariate yra tikslinamos šio įvykio aplinkybės, vyras dėl sveikatos būklės kol kas nėra apklaustas“, – pranešė policijos atstovas spaudai.
Svarbu pažinti gyvulio elgseną
Pasak specialistų, galvijai gali būti agresyvūs, nes gali būti šį bruožą paveldėję, taip pat įtakos turi vidiniai veiksniai (hormonų pokyčiai, alkis, troškulys) arba išoriniai veiksniai (pašarų trūkumas, kitų bandos gyvūnų arba žmonių elgesys). Galvijai gali matyti 320 laipsnių kampu. Akloji zona, kur jie nieko nemato, yra tiesiai už jų uodegos. Jeigu žmogus stovi aklojoje zonoje, galvijas pradeda nerimauti. Norint iš ganyklos jį įvaryti į stakles ir fiksuoti, reikia eiti iš šono su dviem lazdelėmis tokiu kampu, kad gyvulys galėtų matyti, kas vyksta. Galvijai nelabai gerai mato judančius objektus, smulkias detales, prastai skiria spalvas; dažnai baidosi krentančio pastatų šešėlio, nes tai asocijuojasi su kliūtimi. Jie sunkiai supranta, iš kurios pusės ateina garsas, nors klausa jų puiki. Uoslė – vienas svarbiausių galvijo pojūčių. Nepažįstami kvapai gali sukelti nenuspėjamą galvijų elgesį. Taip pat būtina sudaryti tinkamas galvijų poilsio sąlygas.
Kaip atpažinti pavojų?
„Kai matote tik tamsias gyvulio akis, viskas gerai, bet jeigu akių obuoliai pabąla, vadinasi, gyvulys yra neramus, jaučia stresą. Vertinant elgesį, svarbus ir gyvulio balsas – mūkimas. Gyvulių specifinis stiprus balsas, kai jie jaučia skausmą, yra alkani, ištroškę arba kai bendrauja veršelis su mama, ypač juos atskyrus.
Labai svarbu augintojams pažinti galvijų kūno kalbą. Natūraliai ramaus gyvulio poza – kaklas truputį nuleistas, galva panašiame lygmenyje. Truputį agresyvesnė pozicija – kaklas daugiau nuleistas, o galva nuleista ir rodanti, kad gali atakuoti. Šiuo atveju geriau iškart atsitraukti, leisti gyvuliui nurimti. Trečioji, agresyvi, buliaus pozicija – kaklas nuleistas žemai, galva beveik tarp kojų ir kojomis kasa žemę. Tai signalas augintojui – nuo tokio gyvulio reikia eiti į šalį ir palikti jį ramybėje iki kitos dienos. Agresyvesnius gyvulius patartina brokuoti, nes jie šią charakterio savybę perduos ir savo palikuonims“, – teigia specialistai.