Prasidėjo paroda „Gyvulininkystė 2024“

K.Starkevičius. ŽŪM nuotr. K.Starkevičius. ŽŪM nuotr.

Šiandien Akademijoje (Kauno r.) startavo specializuota  paroda  „Gyvulininkystė 2024“  kuri šiemet gausesnė nei pernai. Paroda skirta gyvulininkystės ūkių savininkams ir visiems, kurie nori daugiau sužinoti apie šiuolaikines tvarias gyvulininkystės technologijas, inovacijas, pasigrožėti išskirtinių veislių gyvūnais, dalyvauti įvairiausiose edukacinėse veiklose ar įsigyti sodinukų.

„Ši paroda – tai puiki sinergija tarp mokslo, studijų, ūkininkų ir technikos naujovių, viskas čia vienoje vietoje. Tikrai yra kuo pasidžiaugti“, - parodos atidarymo metu sakė žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, kviesdamas visus pasižvalgyti į ūkininkų užaugintus gyvūnus.

Ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius atkreipė dėmesį į tai, kad šalies gyvulininkystės sektorius nedžiugina gera statistika, tačiau paroda, atvirkščiai, šiemet didesnė. Pasak jo, tai rodo, kad žmonės tiki gyvulininkystės ateitimi. Paroda skirta ne tik profesionalams - visuomenei taip pat norima priminti apie tos žemės ūkio šakos svarbą.

Ūkininkai ir asociacijos parodoje demonstruoja pačių įvairiausių veislių ūkinius gyvūnus:  pieninius ir mėsinius galvijus, arklius, ožkas, avis, triušius, paukščius, alpakas ir kt. Lankytojai gali ne tik pasigrožėti beveik 500 gyvūnų, bet ir daugiau sužinoti apie jų veisles ir auginimo subtilybes. Įdomu tai, kad parodoje galima pamatyti ir senojo genotipo galvijų, nykstančių veislių gyvūnų: vištinių žąsų, Lietuvos baltnugarių ir šėmųjų veislės galvijų.

Parodoje, surengtoje VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centre, šiemet pirmą kartą savo produkciją itin aktyviai pristato ir mėsos bei pieno perdirbėjai, kurie  tikisi užmegzti abipusiai naudingų kontaktų su ūkininkais. Didelio susidomėjimo sulaukia ne tik gyvūnų, bet ir gyvulininkystės technikos ekspozicijos, kuriose įmonės ir organizacijos demonstruoja pašarų ruošimo įrangą, krautuvus, melžimo ir mėšlo tvarkymo įrangą bei kitą techniką, reklamuoja įvairias paslaugas gyvulių augintojams.

Parodoje galima ne tik rasti įvairiausių gyvulininkystės profesionalams skirtų prekių ir įrangos, bet ir pasikonsultuoti su Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei kitų institucijų specialistais.

Organizatoriai siekia, kad parodoje įdomios ir naudingos informacijos gautų ne tik gyvulių augintojai ar verslininkai, bet ir visi susidomėję gyvulininkystės naujienomis. Net dvi parodos dienas vyksiančioje konferencijoje „Tvarioji gyvulininkystė: iššūkiai ir galimybės“ bus dalijamasi gerąja patirtimi, diskutuojama apie ūkinių gyvūnų veislininkystės aktualijas, ligų prevenciją, paramos priemones gyvulininkystės sektoriui ir kitus aktualius klausimus.

Seminare „Lietuvos bioekonomikos HUBas – bendradarbiavimas siekiant ambicingesnių tikslų“ susirinko mokslo, ūkininkų ir visos kaimo bendruomenės bei verslo ir valstybės institucijų atstovai. Jie aptarė Lietuvos bioekonomikos plėtros tendencijas, šios srities inovacijoms skirtas finansavimo priemones ir HUBo (t. y. bendradarbiavimo tinklo) koncepciją. „Bioekonomikos teikiami sprendimai suteikia naujas galimybes ir tampa ypač aktualūs dabartinėje geopolitinėje aplinkoje“, – sakė ministras K. Starkevičius.

Rugsėjo 26–28 dienomis vyksiančios parodos ir jos renginių lankymas yra nemokamas.

RENGINIO FOTOGALERIJA

Atnaujinimo data: 2024-09-26

Žemės ūkio ministerija

Video