Kaip užkirsti kelią paukščių gripo plitimui?
Šį mėnesį pasaulis minėjo kasmetinę migruojančių paukščių dieną, kuria siekiama atkeipti dėmesį į būtinybę išsaugoti migruojančius paukščius ir jų buveines, apie migruojantiems paukščiams kylančias grėsmes, jų ekologinę svarbą.
Visame pasaulyje siaučiant paukščių gripui, labai patogeniško paukščių gripo pagrindiniais platintojais ir pernešėjais tampa kolonijas sudarantys jūriniai paukščiai, laukiniai vandens paukščiai. Sparnuočių migracijos laikotarpiu labai svarbu užkirsti kelią šios pavojingos ligos plitimui, todėl specialistai dar kartą primena pagrindines apsaugos priemones:
- Nesilankyti vietose pažymėtose "LPPG užkrėsta vieta", nelesinti laukinių paukščių, vengti kontakto su laukiniais paukščiais. - Jei kontaktą su laukiniais paukščiais vis dėlto turėjote laikykitės griežtos asmens higienos, jokiu būdu nesilankykite naminių paukščių vietose su galimai virusu užteršta avalyne ir rūbais.
- Esant galimybei rekomenduojama ir apdengti naminių paukščių laikymo ar buvimo vietą, eliminuoti bet kokią kontakto su laukiniais paukščiais galimybę.
- Laikyti paukščių lesalą uždarose patalpose.
- Nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių naminiams paukščiams girdyti.
- Paukščių gripą galite parnešti ir įsigiję jau sergančių naminių paukščių iš neregistruoto augintojo ar prekybininko. Pirkite naminius paukščius tik iš legalių pardavėjų.
- Medžiotojams rekomenduojama elgtis atsargiai apdorojant paukščius, laikytis biologinio saugumo priemonių, išsivalyti ir dezinfekuoti naudotą inventorių.