SMS žinute atsiųstas patiktukas ūkininkui kainavo daugiau kaip 75 000 eurų
Kanados teismas nusprendė, kad ūkininkas sutiko su sandorio sąlygomis, kai linų supirkėjui į klausimą, ar jis patvirtina susitarimo sąlygas dėl planuojamų pristatyti linų, SMS žinute atsiuntė patiktuką.
Saskačevano teismo teisėjas sprendime teigė, kad emociniai simboliai gali būti prilyginti sutarties susitarimams, todėl žemdirbys privalės grūdų supirkėjui sumokėti 82 000 dolerių (daugiau kaip 75 000 eurų) už nepristatytus linus.
Karališkojo teismo sprendime sakoma, kad 2021 m. kovo mėnesį grūdų supirkėjas iš „South West Terminal“ išsiuntė ūkininkui SMS žinutę, kurioje teigė, kad bendrovė nori nupirkti 86 tonas linų po 17 JAV dolerių už bušelį. Linai supirkėjui turėjo būti prisistatyti rudenį.
Paprašytas patvirtinti susitarimo sąlygas, ūkininkas Chris Achteri‘s supirkėjui nusiuntė SMS žinute nykštį (patiktuką). Patvirtinime daugiau nieko ūkininkas neprirašė, tačiau to pakako, kad teisėjas traktuotų, jog žemdirbys sutiko su susitarimo sąlygomis.
Šioje byloje buvo ir viena svarbi išlyga, kad grūdų supirkėjas Kent Mickleborough‘as ne vieną kartą prieš tai bendradarbiavo su minėtu ūkininku ir pastarasis visuomet sąlygas patvirtindavo tik patiktuku.
Tačiau 2021 m. lapkritį žemdirbys supirkėjui linų nepristatė. Tuomet derliaus kainos buvo stipriai pakilusios.
Pats ūkininkas teisme tikino, kad patiktuku tik patvirtindavo, kad sutartį yra gavęs.
„Neturėjau laiko peržiūrėti linų sutartį ir tik norėjau nurodyti, kad gavau jo tekstinę žinutę“, – gynėsi žemdirbys. Visgi jo argumentai teismo neįtikino – ūkininkas esą pažeidė sutartį.
„Šis teismas pripažįsta, kad (nykščio pakėlimo) patiktukas yra netradicinė dokumento "pasirašymo" priemonė, tačiau šiomis aplinkybėmis tai buvo tinkamas būdas perteikti "parašo" tikslą", – savo sprendime rašė teisėjas.