Netrukus parama - smulkiems ir vidutiniams ūkininkams

Arimas. ŽŪM nuotr. Arimas. ŽŪM nuotr.

Nacionalinė mokėjimo agentūra jau įvertino paraiškų, pateiktų pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinę priemonę „Smulkių-vidutinių ūkių plėtra“, atitiktį atrankos kriterijams ir sudarė jų pirmumo eilę – kviečiame susipažinti.

Atlikus pirminį smulkių ir vidutinių ūkininkų paraiškų, pateiktų rugsėjo 2 – spalio 31 d., vertinimą, pirmumo eilėje atsidūrė 128 paraiškos. Bendra jose prašoma paramos suma sudaro 22 mln. Eur. Primintina, jog šiam paraiškų teikimo etapui buvo skirta 10,4 mln. Eur.

Susumavus pateiktų paraiškų surinktus prioritetinius balus, paaiškėjo, kad paramos visiškai pakanka 33 paraiškoms, surinkusioms nuo 60 iki 75 atrankos balų. Joms bus išskirstyta 6 mln. Eur paramos lėšų.

Didžiąją visų paraiškų dalį – net 73 – sudaro paraiškos, surinkusios 55 atrankos balus. Eur. 22 paraiškoms, surinkusioms 50 ir 40 atrankos balų skaičių, paramos lėšų nepakako. Bendra jų prašoma paramos suma sudaro 16 mln.

Visų šių paraiškų šeimininkams dėl papildomo lėšų skyrimo ar neskyrimo jų planuojamiems projektams įgyvendinti teks laukti Žemės ūkio ministerijos sprendimo.

Su paraiškų pirmumo eile galima susipažinti NMA puslapyje.

Primintina, jog paraiškas galėjo teikti ūkininkai – fiziniai asmenys, savo vardu kaip valdos valdytojai įregistravę žemės ūkio valdą ir įregistravę ūkininko ūkį, ir juridiniai asmenys, savo vardu įregistravę žemės ūkio valdą (netaikoma Kooperatyvams).

Remiami sektoriai: gyvulininkystė, augalininkystė, sodininkystė, uogininkystė ir daržininkystė (daržininkystės sektoriui priskiriamos investicijos, susijusios tik su šviežių daržovių (t. y. nepriskiriamos nenatūraliai išdžiovintos ir natūraliai išdžiūvusios ankštinės daržovės) gamyba arba perdirbimu (vakuumavimu, konservavimu, atšaldymu, užšaldymu).

Didžiausia paramos suma vienam projektui – 200 000 Eur, kompensuojant iki 65 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

NMA

Video