Ministras I. Hofmanas: didžiausią vaidmenį perdirbimo sektoriuje turėtų vaidinti patys ūkininkai
Žemės ūkio ministras Ignas Hofmanas susitiko su Lietuvos pramonininkų konfederacijos verslo bendruomenės nariais. Aptarti aktualūs šalies ūkininkams, perdirbėjams ir maisto pramonės atstovams klausimai.
Viena svarbiausių temų – parama žemės ūkio produktų perdirbimui į aukštesnės pridėtinės vertės produktus. Nors Lietuva pasižymi gausiais žemės ūkio ištekliais, dauguma produkcijos yra perdirbama užsienyje arba eksportuojami nesukuriant didesnės pridedamosios vertės. Aukštesnės pridėtinės vertės produktų kūrimas – tai ne tik daugiau darbo vietų ir ekonominių galimybių, bet ir didesnis šalies konkurencingumas tarptautinėse rinkose.
„Prioritetas – kad perdirbimą valdytų ūkininkai ir jie būtų tos naudos gavėjai per kooperaciją. Jei mūsų ūkininkai dėl kokių nors priežasčių nesikooperuotų, neturėtų tiek pajėgumų ar finansų, tada galėtų investuoti kartu su verslu. Kokiomis proporcijomis – tai atskiras klausimas. Jei galiausiai ir tai būtų neįmanoma, tada, be abejo, mums įdomus verslo investavimas į perdirbimą. Labai rimtai žiūrime į perdirbimą padedant pramonei, verslui, ypač kas liečia grūdus, nes šios žaliavos turime labai daug, išvežame, nors galėtume čia sukurti aukštesnės pridėtinės vertės produktą ir iš to turėtų naudą visi, ir verslas, ir nacionalinis biudžetas“,- sakė ministras I. Hofmanas.
Ministras iškėlė kooperatyvo Pienas.lt pavyzdį, kuriuo galėtų sekti ir grūdininkai. Lietuvai reikia didelės, nacionalinės reikšmės grūdų perdirbimo gamyklos, kuri galėtų atsirasti padedant valstybei.
Susitikime taip pat diskutuota apie žemės ūkio sektoriui itin svarbią infrastruktūrą – melioracijos statinius. Šioje srityje investicijų poreikis, anot verslo atstovų, siekia 2 mlrd. Eur.
Ministras pritarė, kad šis klausimas yra labai svarbus, ieškoma būdų problemai spręsti, tačiau viskas atsiremia į milžinišką lėšų poreikį.
„Labai gaila, kad valstybė 35 metus neskyrė nei deramo dėmesio, nei finansų bent būklei palaikyti, jūs esate visiškai teisūs, būklė nuolat blogėja ir problema gilėja. Atsiremiam į ribotus išteklius, iš kur dabar staiga paimti pinigų; kalbame apie valstybei priklausantį turtą-magistralines trasas ir magistralinius griovius. Vienas būdų – Melioracijos fondas, taip bandyti atstatyti melioraciją į normalią būklę“, - teigė ministras, pabrėžęs, kad šiame procese turi dalyvauti visos sritys, kurios naudojasi melioracijos sistema.
Susitikime taip pat aptarti kiti svarbūs verslui ir visam žemės ūkiui klausimai.
