Anglijoje mažmeninės prekybos įmonė traktorius varo mėšlu
„Waitrose" tapo pirmuoju Jungtinės Karalystės prekybos centru, kuris savo ūkyje traktoriams maitinti naudoja atsinaujinančias gamtines dujas. Tai buvo įvardyta kaip „pirmaujantis žingsnis pramonėje".
Siekdama iki 2035 m. pasiekti, kad jos veikla būtų nulinė, „Waitrose" paskelbė, kad savo Leckford Estate ūkyje Hampšyre naudos ekologiškus traktorius. 500 ūkyje laikomų galvijų mėšlas surenkamas ir perdirbamas vietoje, gaminant neorganizuotą biometaną, kuris vėliau naudojamas kaip degalai mašinoms.
Ūkyje pastatytas lagūnos įrenginys, kuriame gaminamas tvarus kuras, kuris padės sumažinti iki 1300 tonų anglies dioksido per metus. Dengtoje lagūnoje, kuri yra dviejų su puse olimpinių plaukimo baseinų dydžio, laikomas daug energijos turintis skystis, atskirtas nuo fermų mėšlo.
Kietosiose medžiagose gausu maistingųjų medžiagų ir tai gali būti naudojama kaip trąša pasėliams. Į lagūną patekęs skystis išskiria dujas, įskaitant metaną. Vykstant skilimo procesui, jos sulaikomos, išvalomos ir sistemoje perdirbamos į biometano dujas, kurios naudojamos suspaustų gamtinių dujų (SGD) traktoriams maitinti.
Bendrovės „Waitrose" vykdomasis direktorius Džeimsas Beilis teigė, kad perėjimas prie atsinaujinančiomis gamtinėmis dujomis varomų traktorių yra „pirmaujantis šioje pramonės šakoje".
„Mes iškėlėme sau iššūkį naudoti tokius degalus, kad nutiestume kelią tikriems sprendimams, padedantiems išsaugoti mūsų dirvožemį, orą ir vandenį ateities kartoms. Mūsų biometano lagūna būtent tai ir daro. Novatoriškas pavyzdys, padedantis mūsų ūkiui ir, tikimės, kitiems ūkiams pasiekti grynąjį nulį." – sake jis.