Už 16 neteisėtai pagautų lašišų, žala aplinkai siekia dešimtis tūkstančių
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdydami akciją „Saugom lašišą“ nustatė neeilinį brakonieriavimo atvejį. Per patikrinimą asmens namuose ir ūkinėse patalpose rasta 16 neteisėtai pagautų didelių lašišų ir jų dalių bei šautuvas. Asmens kieme prie Minijos upės rasti ir brakonieriavimo įrankiai – tinklai. Už neteisėtai pagautas lašišas asmeniui gresia atlyginti beveik 47 tūkst. eurų žalą žuvų ištekliams.
Pagal surinktą informaciją pareigūnai jau ne kartą už brakonieriavimą bausto asmens sodyboje atliko apžiūrą. Sodybos šeimininkas ir jo žmona buvo supažindinti su teismo išduotu leidimu atlikti kratą namuose.
Kai buvo atliekama krata namuose, aplinkosaugininkai aptiko nelegalų šautuvą ir nedelsdami iškvietė policiją. O tuo metu kai aplinkosaugos pareigūnai vykdė namų apžiūrą, buvo pastebėta iš ūkinio pastato einanti moteris su dviem lašišomis. Aplinkosaugininkai moterį sustabdė ir paėmė laimikį, o ūkinėse patalpoje rado dar daugiau lašišų ir jų dalių. Be to, asmens kieme pareigūnai rado ir neleistinų žvejybos įrankių – du statomuosius tinklus.
Paaiškėjus, kad lašišos buvo sugautos Minijos ichtiologiniame draustinyje, asmeniui gresia trigubas žalos apskaičiavimo įkainis, t. y. vietoj įprastų 970 eurų žalos bazinio įkainio, asmeniui teks sumokėti 2910 eurų už vieną lašišą. Iš viso už rastas 16 pagautų lašišų ir jų dalių už ką asmeniui teks sumokėti 46 560 eurų žuvų ištekliams padarytą žalą. Už neteisėtai pagautas lašišas taikoma ir administracinė atsakomybė – nuo 600 iki 1500 eurų.
Primename, kad padarytos žalos gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose atlyginimo dydis skaičiuojamas taikant trigubą padarytos žalos žuvims apskaičiavimo bazinį įkainį.
Visi rasti neteisėtai laikomi tinklai ir žuvys yra paimti, už neteisėtą žvejybos įrankių laikymą gresia jų konfiskavimas.
Dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu aplinkosaugininkai informavo policijos pareigūnus, kurie pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 253 straipsnio 1 dalį, dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais.
Aplinkosaugininkai primena, kad nuo spalio 16 d. iki gruodžio 31 d. draudžiama lašišų ir šlakių žvejyba. Akcijos „Saugom lašišą“ metu, kuri truks iki lapkričio 20 d., aplinkosaugininkai vykdys reidus, tęs reguliarią verslinės žvejybos kontrolę, tikrins žvejus mėgėjus.