Kur dingsta žemdirbių sumokėti milijonai?

Žemdirbiai nesikuklino ir tiesiai klausė mero Kęstučio Knizikevičiaus – kur „nukeliauja“ jų sumokėti milijonai eurų už žemę, jeigu kaimuose investicijų nelabai mato. Biržiečių žodis nuotr. Žemdirbiai nesikuklino ir tiesiai klausė mero Kęstučio Knizikevičiaus – kur „nukeliauja“ jų sumokėti milijonai eurų už žemę, jeigu kaimuose investicijų nelabai mato. Biržiečių žodis nuotr.

Biržų rajono ūkininkai moka didžiausią šalyje valstybinės žemės nuomos mokestį, tačiau grąžos, investuojant į melioracijos įrenginius – nesulaukia. Šiuo ir kitais aktualiais klausimais žemdirbiai antradienį diskutavo su Biržų rajono savivaldybės vadovybe.

Moka daugiausia, o ką gauna?

Rajono žemdirbiai merui Kęstučiui Knizikevičiui priminė, kad Biržuose, net ir sumažinus mokestį už valstybinę žemę, jis išliko kone didžiausias Lietuvoje. „Šiaulių rajono ūkininkai moka apie 30 eurų už hektarą“,- atskriejo replika iš salės.

Kolegoms pritarė ir Biržų rajono Lietuvos žemdirbių asociacijos vadovė Vaidutė Stankevičienė: „Kupiškio rajono ūkininkai moka apie 30 eurų, Rokiškio rajone – irgi panašiai. Norime, kad įvertintumėte mūsų rajono ūkininkų prisidėjimą prie biudžeto, kuris tikrai yra didžiausias Lietuvoje“.

Biržų ūkininkų sąjungos pirmininko Tado Micikevičiaus žiniomis, Biržų rajono ūkininkams valstybinės žemės nuomos mokestis yra nuo 130 ir netgi 200 eurų už hektarą.

„Mes mokame valstybinės žemės, nuosavos žemės mokesčius, kurie visi grįžta į rajono biudžetą. Tuomet mes, kaip ir visi kiti gyventojai, mokame gyventojų pajamų mokestį, akcizą už kurą... Tiesa, jis yra mažesnis, nes apskaičiuota, jog 90 procentų darbo su žemės ūkio technika yra atliekama laukuose, o ne važinėjant keliais. Taigi, mes esame lygiai tokie patys mokesčių mokėtojai“,- akcentavo T. Micikevičius, tikinęs, kad neteisinga skirstyti žmones į miesto ir kaimo.

Biržiečių žodis

Video