Ignalinos rajone įsikūręs Bitininkystės muziejus jau laukia pirmųjų lankytojų

Bitininkystės muziejus. Bitininkystės muziejus.

Ignalinos rajono Stripeikių kaime, vaizdingame Aukštaitijos nacionaliniame parke, įsikūręs Bitininkystės muziejus jau praneša laukiantis lankytojų nuo gegužės iki vėlyvo rudens. Tai vienintelis su bitininkystės paslaptimis susipažinti kviečiantis muziejus Lietuvoje.

Bevaikštinėjant po išpuoselėtą 4 ha teritoriją, apžiūrint ekspozicijas, galima praleisti kad ir visą dieną. Šešiuose muziejaus pastatuose (name, svirne, klėtelėse, kluone) įrengtos modernios interaktyvios ekspozicijos apie bites ir bitininkavimą nuo seniausių laikų. Muziejuje pateikiama nemažai filmuotos medžiagos, įgarsintų teksto anglų, rusų, vokiečių kalbomis, vaikams pritaikyti įdomūs žaidimai, dėlionės.

Kasmet gegužės mėnesį minima Bitės diena, birželį švenčiamos baltiškosios Rasos. Liepą muziejus kviečia į liepų žydėjimo šventę, o per Žolines čia vyksta didelė ir graži, daug žmonių sukviečianti Medkopio pabaigos šventė. 

„Tai nuostabus gamtos kampelis ir unikalus muziejus. Esame lėto turizmo vieta. Turime liepų kalną su 250 liepų, kurių žydėjimas tiesiog užburia. Atvykstantiems siūloma ir ramus poilsis hamakuose, ir 13 edukacijų – nuo žvakių liejimo iki kvapų terapijos. Muziejus turi ir savo bityną, kuriame gyvena taikios, kilmingos bitės“, – pasakojo muziejaus vadovė Danutė Indrašienė.

Anot muziejininkės, šis muziejus ne bet koks, kadangi čia auginamos prezidentinės bitės.

„Esame ne bet koks, o prezidentines bites auginantis muziejus – jau nuo 2005 m. auginame ukrainietiškas bites. Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka mūsų prezidentui Valdui Adamkui padovanojo 3 bičių šeimas kurias ir priglobė mūsų muziejus. 2018 m. ,,Tarptautinės Bitės dienos" proga prezidentė Dalia Grybauskaitė padovanojo savo bičių šeimą. Taigi svečius vaišiname ir prezidentinių bičių medumi“, – pažymėjo D. Indrašienė.

Muziejus kviečia pažinti ir pajausti, pamatyti ir išgirsti, pažaisti ir pailsėti. Kalvos šlaite, kur išsidėstę senoviniai gulstieji bei statieji kelminiai aviliai, visus ateinančius pasitinka lietuvių bičių dievo Babilo skulptūra. Aplankius senąją pirkią, pasijaučiama kaip pas bitininką namuose, svirne – kaip dūzgiančioje bičių šeimoje, tvartelyje – tarsi bitininko dirbtuvėse.

Austėjos klėtelė atveria iš amžių glūdumos ateinančias mitologines paslaptis, žolelių galias ir kvapus. Prie klėties – senovės lietuvių aukuras deivės Gabijos garbei. Čia pat ir didingos ąžuolinės skulptūros, vaizduojančios keturių tautų, tarp jų ir lietuvių, mitus. Žalčio klėtelė skirta vienišių meditacijai.

Liepų kalne, ant antros kalvos, laukia smagūs pasiūlymai šeimoms – kvietimai paskrajoti sparnuotosiomis sūpynėmis, bičių korio pavidalo smėlio dėžės, gamtos terapija hamakuose po liepomis, bičiuliški pašnekesiai pavėsinėse. Visas muziejus yra ypatingas kompleksas, kur žmogus nurimsta, išgyvena gerus jausmus, leidžia sau tiesiog būti.   

Video