Kaip paruošti grikius, kad jie būtų skanūs ir maistingi?
Man visada atrodė, kad moku tinkamai paruošti grikius. Kai man pagaliau pavyko paruošti birius grikius, prie šio klausimo nebegrįžau. Vis dėlto, visai neseniai sužinojau porą niuansų, apie kuriuos anksčiau nė nesusimąsčiau. Paaiškėjo, kad ruošiant grikius galima padaryti ne taip ir mažai klaidų. Be to, sužinojau, kad šeimininkės dažnai klysta ruošdamos grikius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip išvengti šių klaidų.
Grikiai yra tikrai universalūs grūdai. Jie dera su mėsa, žuvimi, su šviežiomis ir troškintomis daržovėmis. Be to, grikiai gali būti naudojami įdarui, kepiniams ir kitiems originaliems patiekalams. Paruošti grikius galima labai greitai. Jie yra lengvai virškinami ir maistingi. Turbūt sutiksite, kad šios kruopos turi tikrai nemažai privalumų, todėl naudinga žinoti, kaip jas tinkamai paruošti.
Grikių košės ruošimo niuansai
Reikia pradėti nuo tinkamo grikių paruošimo. Kuo grikių kruopos pigesnės, tuo didesnė tikimybė, kad jose gali būti prastos kokybės branduolių ar net šiukšlių. Būtent todėl pirmiausia reikia peržiūrėti kruopas ir jas kruopščiai nuplauti po tekančiu vandeniu, kol vanduo taps skaidrus. Jei norite, kad išvirti grikiai būtų birūs, juos nusausinkite ant popierinio rankšluosčio.
Kitas dalykas, apie kurį pagalvoja ne visos namų šeimininkės, yra tinkamo puodo pasirinkimas. Geriausia grikius virti iš ketaus pagamintame puode. Taip pat tinka emaliuotas puodas su storu dugnu. Galima rinktis ir išgaubto dugno puodą, kuriame grikiai išvirs dar greičiau.
Išvirtų grikių skonis tiesiogiai priklauso nuo vandens, kuriame jie buvo verdami. Geriausia rinktis filtruotą vandenį. Grikiai bus dar švelnesnio skonio ir minkštesni, jei prieš virdami pakepinsite juos keptuvėje. Tam tinka bet koks jūsų pasirinktas augalinis aliejus. Pavyzdžiui, galite naudoti alyvuogių aliejų. Linų sėmenų aliejus taip pat puikiai dera su grikiais, tačiau juo geriausia pagardinti jau paruoštą košę. Vertėtų nepamiršti, kad linų sėmenų aliejus netinka kepimui.
Patyrusios šeimininkės žino, kad pagrindinė gerai išvirtų grikių sąlyga – teisingos proporcijos. Jei norite, kad grikiai būtų birūs, jums reikės 1 dalies grikių ir 2 dalių vandens. Jei norite pagaminti sultingesnę košę, naudokite 2,5 dalies vandens. Jei norite paruošti tobulai birius grikius, juos berkite į jau verdantį vandenį. Virimo metu puodą uždenkite dangčiu ir jokiu būdu nemaišykite košės. Geriausia išjungti viryklę likus kelioms minutėms iki virimo pabaigos. Apvyniokite puodą rankšluosčiu ir leiskite košei baigti „virti“.
Ne ką mažiau svarbu ir tai, kada grikius pagardinate druska. Dauguma mūsų yra pratę tą daryti virimo pradžioje, tačiau geriausia tą daryti pabaigoje. Beje, geriausia naudoti jūros druską, o ne įprastą druską. Tai naujai atskleis košės skonį ir pavers ją dar maistingesne.
Virimo etapai
Užvirus vandeniui, porą minučių pavirkite košę ant stiprios ugnies. Pastebėję, kad vanduo kyla į viršų, sumažinkite ugnį iki vidutinės. Po poros minučių sumažinkite ugnį iki minimumo. Beje, košė bus dar skanesnė, jei į verdantį vandenį įdėsite gabalėlį sviesto, o tik tada subersite grikius. Šis triukas puikiai pasiteisina ir verdant kukurūzus.
Tikimės, kad šie patarimai padės jums paruošti tobulo skonio ir aromato birius grikius. Tobulai išvirti grikiai taps tikrai puikiu garnyru prie įvairių patiekalų.
Portalas Zinoti.lt