Patarimai kaip parduoti seną namą už didesnę kainą

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Pirkėjų neišvaizdžiam senam nameliui galite laukti metų metus. Kaip greitai ir nebrangiai patobulinti savo parduodamą seną vasarnamį, namą, sodybą su sklypuku, kad jo kaina pakiltų ir pirkėjas sutiktų jį įsigyti nedvejodamas ir nesiderėdamas?

Siūlome penkis objekto pagerinimo būdus, kurie neužtruks ilgiau nei mėnesį, kuriuos nesunku atlikti savarankiškai ir kurie nepareikalaus didelių išlaidų.

Išvalykite ir nušienaukite sklypo teritoriją

Teritorija šalia namo – tai pirmas vaizdas, kurį mato atėjęs potencialus pirkėjas. Jis spręs pagal sklypo vaizdą apie visą parduodamą objektą. Todėl vaizdas turi sudaryti tik labai gerą įspūdį.

Nepriklausomai nuo to, ar nuolat gyvenote šiame name iki pardavimo, ar užsukdavote tik retkarčiais, teritorija šalia namo kartais neatrodo labai patraukli. O jei namelis su sklypu  kelerius metus prastovėjo be savininko, vadinasi, teritorija tampa apleista ir apgailėtinos būklės.

Todėl pirmiausia pradėkite tvarkytis sklype. Visas šiukšles, netinkamas naudoti, pasenusias statybines medžiagas, metalo laužą, senus rėmus išvežkite į sąvartyną. Nupjaukite sudžiūvusius negyvus medžius ir kartu su senomis lentomis sudėkite į malkų rietuves.

Nušienaukite plotą nuo aukštos žolės, piktžolių, pašalinkite nulūžusias šakas, išvalykite ir sutvarkykite priekinį sodą ir gėlyną priešais namą.

Pataisykite tvorą

Senose sodybose kaimo vietovėse dažnai galima aptikti medines persikreipusias skylėtas pusiau apgriuvusias tvoras, padarytas iš briaunuotų lentų, nedažytų daug metų. Toks aptvėrimas iš karto sudaro atstumiantį įspūdį, todėl esant galimybei tvorą pakeiskite arba bent ištiesinkite, nuvalykite nuo senų besilupančių dažų ir perdažykite.

Lengviausias ir greičiausias tvoros restauravimo būdas - sumontuoti naują tvorą iš metalinio tinklelio arba profiliuoto plieno lakšto, ypač jei senos tvoros stulpinės atramos dar pakankamai gerai išsilaikė.

Padarykite tvarką namo viduje

Seni baldai, seni daržo drabužiai ir susidėvėję batai, drumzlini veidrodžiai, purvinos daržovių dėžės turėtų irgi nukeliauti į sąvartyną paskui lauko šiukšles. Atminkite, kad kuo erdvesnis ir švaresnis namo vidus, tuo didesnė tikimybė, kad jūsų pastatas sudomins ir sužavės potencialų pirkėją.

Nudažykite langų rėmus

Langai yra dar viena svarbi parduodamo namo vieta. Netvarkingi nešvarus langai sudaro nemalonų įspūdį ir atstumia pirkėjus.

Žinoma, sumontuoti naujus šiuolaikiškus stiklo paketus būtų brangus malonumas, tačiau galima ir būtina sutvarkyti esamus senus langų rėmus.

Patikrinkite visus langų stiklus ir, jei reikia, pakeiskite sudužusius ar įskilusius. Nugremžkite senus dažų sluoksnius nuo rėmų ir perdažykite juos ir palanges. Išvalykite ir išplaukite langų stiklus ir atnaujinkite užuolaidas.

Patikrinkite namo apšvietimą

Drumzlina sena tamsi 40 vatų lemputė, kabanti ant ilgo laido, nėra geriausias parduodamo namo aksesuaras, nebent tai yra gerai apgalvoto interjero dalis. Apšvietimas ir bent pagrindiniai kištukiniai lizdai ne tik privalo būti patalpose, bet ir turi būti tvarkingos būklės.

Skirkite laiko pagrindinių patalpų šviestuvų ir kištukinių lizdų veikimui patikrinti ir, jei reikia, pakeiskite juos naujais. Tai nebrangu ir neužtruks ilgai, užtat pirkėjams palieka palankų įspūdį. Galų gale, jiems prireiks šviesos ir elektros, net jeigu jie planuoja palikti tik namo sienas, o visa kita perdaryti pagal savo skonį.

Atnaujinkite fasadą

Namo vidaus ir sklypo teritorijos valymas negalės taip reikšmingai pabranginti objekto vertės, jei jo sienos paskutinį kartą buvo dažytos sovietiniais laikais. Tokio tūrio šlifavimas ir perdažymas užima daug laiko ir kartais būna beprasmiškas – senos lentos vis tiek bus matomos plika akimi. Išbandykite šiuolaikiškesnes fasado apdailos medžiagas, kurias per kelias dienas galėsite sumontuoti patys su draugais ir giminaičiais. Pavyzdžiui, apdailintas fasadinėmis plytelėmis namas tikrai atrodys pirkėjui žymiai patraukliau.

Panašūs straipsniai

Asociatyvi nuotr.
Namai

Video