Logikos viražai: ŽŪM neatlygins kovarnių ir kranklių daromos žalos ūkininkams, nes problema... “sezoninė”
Panašu, kad Lietuva neturi žemės ūkio ministro, o turi du aplinkos ministrus: formalų Simoną Gentvilą ir neformalų Kęstutį Navicką. Toks įspūdis susidaro iš pastarųjų pusantrų metų K. Navicko veiklos žemės ūkio ministro poste.
“Agrobitė” gavo paskutinį ŽŪM raštą, adresuotą Lietuvos avių augintojų asociacijai (LAAA), kuri ne vieną kartą prašė įtraukti į teisės aktus varninių paukščių daromos žalos atlyginimą.
“Ministerijos manymu, problema yra sezoninė, tai yra ūkininkai, žinodami, kada vyksta ėriavimaisi, galėtų valdyti situacijas, užtikrinant, kad jie nevyktų lauke ar krankliams prieinamose vietose. Taip pat krankliams baidyti ar avims apsaugoti galėtų būti taikomos veikiančios priemonės”, – teigia ŽŪM.
Dar ministerija priduria, kad “tik iki galo išnagrinėjus šią problemą, būtų galima svarstyti apie teisės aktų, leidžiančių kompensuoti už varninių šeimos paukščių padarytą žalą, keitimus”.
Šis atsakymas kai kuriuos ūkininkus pribloškia, nes visų paukščių daroma žala yra sezoninė ir jį atlyginama.
"Agrobitė" ne kartą rašė apie tai, kaip kovarniai niokoja pašarus, o krankliai galabija ėriukus ir net veršelius.
Ekspertai teigia, kad absoliučiai nelogiškas atrodo siūlymas ganiavos metu ėriavedėms ėriuotis tvarte, jei tai ekologinis ūkis. Kaip žinoma, K. Navickas yra ekologinių ūkių šalininkas. Šie gyvuliai turi ganytis, o ne būti uždaryti.
Dar daugiau, ūkiai naudoja ir tas "veikiančias priemones", kurias mini ŽŪM. Naudojamos ir garso patrankos, ir plėšriųjų paukščių aitvarai, tačiau jie vis tiek neapsaugo.