Britus šokiravo laida su iš žmogaus ląstelių išauginta mėsa (VIDEO)

Praėjusią savaitę žinomas britų televizijos apie kulinariją vedėjas Gregg Wallace'as šokiravo BBC televizijos kanale „Channel 4“ žiūrovus siužetu apie mėsą, išaugintą iš žmogaus ląstelių.

"MasterChef" laidos epizode jis pasakojo apie „Stebuklingą britų mėsą“, kurios esą per parą „Good Harvest“ fabrike pagaminama 6 tonos.  Buvo teigiama, kad tiriami naujos laboratorijoje užaugintos mėsos privalumai, kurie galėtų padėti išspręsti pragyvenimo išlaidų krizę.

Nuo pirmadienio, kai epizodas buvo pirmą kartą paskelbtas, daugybė žiūrovų socialiniuose tinkluose dalijosi mintimis apie nerimą keliantį dokumentinį filmą. Pats G. Wallace'as vėliau pripažino, kad "Stebuklingos mėsos" epizodas tebuvo satyra, siekiant pašiepti tradicinius dokumentinius filmus apie maistą. 

Taip pat epizodo pabaigos tirtuose buvo padėkota XVII amžiaus airių rašytojui, satyrikui Jonathan Swift‘ui (1667–1745 m.), kurio 1729 m. esė "Kuklus pasiūlymas" („A Modest Proposal“) sarkastiškai siūlyta neturtingoms airių šeimoms parduoti savo vaikus už maistą, kad jos taip pagerintų savo finansinę padėtį. 

Laidos metu G. Wallace‘as aiškina apie kylančias maisto kainas ir kaip išeitį pasiūlyta žmonių mėsa, užauginta iš tikrų žmonių, kuriems mokama už paaukotas savo ląsteles.

Įtaigumo prideda ir "Le Gavroche" virtuvės šefas Michel Roux'as, su kuriuo paruošiami kepsniai, pagaminti iš žmonių, dirbusių skirtingose profesijose, išaugintų ląstelių. Kartu svarstoma, kad atleisto iš darbo vyro kepsnys buvo riebesnis. "Guy'ui nėra gerai, kad jį atleido iš darbo, bet mums tai puikiai tinka", – komentuoja G. Wallace‘as.  

Ir nors laida atrodė išties absurdiškai ir šokiruojančiai, nepaisant net to, kad pripažinta, jog tai tebuvo satyra, Jungtinės Karalystės gyventojai nemaža dalimi socialiniuose tinkluose pasmerkė tokį įžymybės elgesį.

Svarstyta, kad paties G. Wallace‘o honoraras nėra pats mažiausias rinkoje. laidos gamybos kaštai taip pat dideli. Tad neaišku, kokiai auditorijai buvo skirtas siužetas.

„Žinoma, yra pragyvenimo išlaidų krizė, karas ir ekstremali klimato kaita, tačiau kas yra tikrasis šios satyros taikinys? Vyriausybė? Mėsos pramonė?“ – klausia "Evening Standart" apžvalgininkas Michael Odell'as.

Socialiniame tinkle „Facebook“ laidos epizodas itin gausiai aptarinėjamas, pradedant pramoninio kanibalizmo skatinimu ir baigiant naujo „Overtono lango“ atvėrimu, kai tam tikros nuostatos visuomenėje viešojo diskurso metu praeina fazes nuo neįsivaizduojamos įgyvendinti idėjos iki jos priėmimo visuomenėje.

Kaip teigia BBC, siužetas apie "Stebuklingą mėsą" nėra unikalus, nes televizijos apgaulių tradicija yra turtinga. Ir visgi, tai gyventojai priėmė įvairiai.

Video