Nuodingoji raugeriškio žolė: kaip su ja kovoti?

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Vokietijoje vis daugiau problemų, ypač ganyklose, kelia nuodingasis raugerškis. Ir kitų šalių savivaldybės turi šalinti žolę kaip pavojingas atliekas. Dėl šios nuodingos žolės galvą skauda ir ūkininkams, ir arklių augintojams. 

Vokietijos savivaldybėse dėl nuodingojo raugeriškio, žolės utilizavimas virto didelėmis išlaidomis. Nupjautos žolės negalima dėti nei į komposto krūvą, nei šerti arklių - nuodingojo raugeriškio kiekis yra per didelis. Vienos Vokietijos statybų aikštelės technikos vadovas rajono laikraščiui paaiškino, kad rulonus jie laiko metaliniame konteineryje, o paskui utilizuoja kaip pavojingas atliekas. Pasak jo, žolės į biokompostuotę neleidžiama dėti, nes raugeriškio sėklos išgyventų apdorojimo procesą. Pavojingos atliekos su raugeriškiu turi būti sudegintos. Į tai sureagavo daug socialinių tinklų naudotojų, kurie dalijosi savo patirtimi apie raugeriškio invaziją ir jos kontrolę.

Ar raugeriškis nekenkia avims?

Šlėzvigo-Holšteino gamtos apsaugos fondas kartu su Hanoverio veterinarinės medicinos universiteto fondu atliko lauko tyrimą, kurio tikslas - išsiaiškinti, ar avių ganymas vietovėse, kuriose auga raugeriškis, turi įtakos gyvūnų sveikatai. Socialiniuose tinkluose Gerhardas Veitmanas rašo: „Atlikus tyrimą apie avis, ganomas tokiuose smarkiai apaugusiuose plotuose, jokios žalos skerdenai, kraujui ir kepenims nenustatyta".

Pjaunate ar išraunate raugeriškį?

Yra įvairių nuomonių, kaip tinkamai kovoti su nuodinguoju raugeriškiu. Daugelis naudotojų minėjo, kad reikia išrauti šaknis ir išmesti jas į likutines atliekas. Ekspertai siūlo kitokį metodą. „Tai neabejotinai saugu: Augalo neišpjaukite, bet nupjaukite stiebą iki pat žemės, pjaustymo peiliu. Ant pjūvio paviršiaus padėkite saują kalcio cianamido. Tai veikia per visą šaknį ir patikimai sunaikina".

Vabzdžiai prieš nuodingąjį raugeriškį

Vabzdžių, kurie sugraužtų žydintį raugeriškį, atsiradimas būtų daugelio ganyklų savininkų svajonė. „Iš tikrųjų jau yra keletas tiekėjų, kurie veisia kraujasiurbius ir naudoja juos kovai su raugeriškiu”, - socialiniuose tinkluose dalijosi Vokietijos ūkininkai. Jie tikisi, kad tokio tipo priešnuodžių atsiras ir daugiau.

Video