Pasėlių ir gyvulių ligų draudimo sutartims galėtų būti taikoma išimtis
Vyriausybei siūlant apmokestinti bet kokio turto draudimą, o Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) prašant neapmokestinti pasėlių, gyvulių ligų, žemės ūkio technikos draudimo sutarčių, finansų ministras sako, kad Seimas dėl to turėtų priimti politinį sprendimą.
Vis dėlto Rimantas Šadžius mano, kad pasėlių ir gyvulių ligų draudimo sutartims galėtų būti taikoma išimtis, tačiau nesutinka atleisti nuo mokesčio technikos kasko draudimo.
„Klausimas svarstytinas dėl pasėlių ir ūkinių gyvūnų ligų draudimo sutarčių (neapmokestinimo –BNS). Jeigu Seimo nariai manys, kad čia būtų kompromisas su žemdirbiais... Tai politinis sprendimas“, – Seimo Biudžeto ir finansų komitete antradienį teigė R. Šadžius.
„Atsiranda viena technika, kuri yra lygesnė už kitą techniką“, – pridūrė ministras.
Žemės ūkio ministerijos Finansų ir apskaitos politikos įgyvendinimo skyriaus vedėja Jolita Čičiurkienė siūlo neapmokestinti trijų minėtų draudimo rūšių sutarčių.
„Šie draudimai labai jautrūs, nes kompensuojama draudimo įmoka (50 proc. – BNS) valstybės lėšomis“, – komiteto posėdyje teigė ministerijos atstovė
Pasak jos, mokestis sumažintų žemės ūkio sektoriaus norą draustis, be to, „Vyriausybė turės daugiau kompensuoti nuostolių ūkininkams dėl gyvūnų ligų ir šalnų“.
Lietuvos ūkininkų sąjungos vicepirmininkas Martynas Puidokas informavo, kad dabar apdrausta maždaug 500 tūkst. hektarų, arba 20 proc. visų pasėlių, tuo metu Vokietijoje jų apdrausta 70 proc.
„Mes atsiliekame ir turime vytis kitų šalių gerąsias praktikas“, – komitete teigė jis.
„Persistengti šioje vietoje negalima, nes mes, palyginti su kitomis šalimis, atsiliekame. O teigiama tendencija, kas buvo pastaruoju metu su pasėlių draudimu, gali į priešingą pusę pajudėti“, – tvirtino M. Puidokas.
Seimo svarstomas mokesčio pertvarkos paketas numato, kad 10 proc. tarifu būtų apmokestintos visos ne gyvybės draudimo sutartys, išskyrus asmeninių automobilių civilinę atsakomybę.
