Saulės ir vėjo elektrinių galia Lietuvoje pasiekė 3 GW

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ informuoja, kad Lietuvoje veikiančių saulės ir vėjo elektrinių galia pasiekė 3 GW. Sparti atsinaujinančių išteklių energetikos plėtra numatoma ir toliau.

Rugpjūčio 22 dienos duomenimis, prie Lietuvos elektros perdavimo ir skirstymo tinklų prijungtų saulės ir vėjo elektrinių leistina generuoti galia siekia 3029 MW.

„Toliau kryptingai rūpinamės sparčia saulės ir vėjo elektros gamybos plėtra – geriname prijungimo procesus, planuojame prekybines jungtis su kaimyninėmis šalimis. Per metus, nuo pernai vasaros, saulės ir vėjo pajėgumai Lietuvoje padidėjo 1 GW. Esame vis arčiau tikslo, kad mūsų šalyje pagamintume daugiau atsinaujinančių išteklių elektros energijos, nei jos suvartojame“, – sako Rokas Masiulis, „Litgrid“ vadovas.

Prie perdavimo tinklo šiuo metu prijungta 1129 MW leistinos generuoti galios vėjo elektrinių ir 212 MW saulės elektrinių, prie skirstomojo tinklo prijungta 193 MW vėjo ir 1495 MW saulės elektrinių.

Per daugiau nei 8 mėnesius nuo metų pradžios, kai jų galia Lietuvoje buvo 2336 MW, saulės ir vėjo elektrinių pajėgumai padidėjo 30 procentų.

„Litgrid“ vertinimu, iki metų galo prie perdavimo tinklo bus prijungta dar apie 325 MW leistinos generuoti galios vėjo elektrinių.

Be šiuo metu jau veikiančių atsinaujinančių išteklių elektrinių, „Litgrid“ yra sudariusi ketinimų protokolų dėl naujų elektrinių prijungimo.

Skaičiuojant visus planuojamus vėjo elektrinių projektus, šiuo metu sudaryta ketinimų protokolų dėl 3,3 GW galios elektrinių prijungimo prie perdavimo tinklo sausumoje. Iš jų 3,2 GW turi leidimą plėtoti gamybos pajėgumus, tarp jų 1,3 GW parengtas techninis projektas. Lietuva taip pat planuoja įrengti du jūros vėjo elektrinių parkus, kurių bendra leistina generuoti galia sieks 1,4 GW.

Dėl saulės elektrinių vystymo iš viso šiuo metu sudaryta ketinimų protokolų, kurių bendra leistina generuoti galia siekia 4 GW. Iš jų 3,9 GW turi leidimą plėtoti gamybos pajėgumus, tarp jų 0,8 GW parengtas techninis projektas.

Video