Apžiūrėta Šventybrasčio bažnyčia

Šventybrasčio bendruomenės pirmininkė Vida Pliauskienė kreipėsi į rajono vadovus, prašydama rasti galimybių išsaugoti bažnyčią. Šventybrasčio bendruomenės pirmininkė Vida Pliauskienė kreipėsi į rajono vadovus, prašydama rasti galimybių išsaugoti bažnyčią.

Šventybrasčio Kristaus Atsimainymo bažnyčios būklė kelia nerimą į ją užsukantiesiems. Pastato mūrinė dalis atrodo yranti ir iš išorės, o viduje ir ne specialistai mato, kad drėgmė šią bažnyčią naikina. Šventybrasčio bendruomenės pirmininkė Vida Pliauskienė kreipėsi į rajono vadovus, prašydama rasti galimybių išsaugoti bažnyčią.

Praėjusią savaitę bažnyčioje lankėsi rajono meras Valentinas Tamulis, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Rytis Vieštautas ir šio skyriaus vyr. specialistas Edgaras Jasenka. Nutarta artimiausiu metu ieškoti specialistų, kurie įvertintų pastato būklę bei rastų pažeidžiamiausias vietas.

Šventybrasčio bažnyčios istorija – turtinga. 1774 m. Šventybrasčio savininkas grafas Zaviša pastatė medinę Kristaus Atsimainymo bažnyčią. 1873 m. prie jos pastatyta medinė varpinė, o 1880 m. prie abiejų šonų primūryti priestatai. Šalia bažnyčios – paminklai Nepriklausomybei ir sukilėliams, ąžuolai – valstybės saugomi gamtos paminklai.

1911 m. spalio 18 d. (pagal Julijaus kalendorių) Šventybrastyje kunigas Julius Narkevičius pakrikštijo būsimą poetą Česlovą Milošą. Šventybrasčio bažnyčios šventoriuje palaidotas Česlovo Milošo senelis Zigmantas Kunatas, prosenelis Simonas Sirutis ir jauna mirusi jo pirmoji žmona Eufrozina Kosakovskytė-Sirutienė.

(„Kėdainių mugė“)

Kėdainių mugė

Video