Česnakų purškalas pomidorams: padės kovoti su amarais ir ligomis
Image Blog
Žinoti.lt nuotrauka.

Česnakų purškalas pomidorams: padės kovoti su amarais ir ligomis (0)


Pomidorai, deja, yra į ligas linkusios daržovės, be to, juos dažnai puola įvairūs kenkėjai. Būtent todėl yra svarbu pomidorus nuo viso to apsaugoti. Tam puikiai tinka česnakų purškalas, kurį pasigaminti yra labai paprasta.

Pomidorus galima apsaugoti įvairiais specializuotais purškikliais, tačiau tuomet, jei norite sulaukti tikrai gausaus derliaus, vertėtų naudoti natūralias priemones, kurios taip pat yra labai veiksmingos. Česnakų purškalas yra viena veiksmingiausių priemonių, padedančių apsaugoti pomidorus.

Kaip paruošti česnakų purškiklį pomidorams?

Tokį purškalą galima pasigaminti dviem būdais: mes papasakosime apie juos abu.

Nuoviro su česnakais paruošimas

Nuovirui paruošti reikės maždaug 20 vidutinio dydžio česnako skiltelių. Nulupkite česnako skilteles ir išspauskite spaustuvu. Jei lieka didesnių gabalėlių, juos sutrinkite šakute arba susmulkinkite peiliu. Sudėkite į vidutinio dydžio indą  ir užpilkite vienu litru vandens. Palikite parą pastovėti. Praėjus šiam laikui, užvirinkite mišinį, leiskite jam šiek tiek atvėsti ir perkoškite per sietelį. Gautą skystį supilkite į buteliuką su purkštuvu ir purkškite ant pomidorų. Paruoštą purškiklį galite naudoti du mėnesius nuo jo paruošimo.

Česnakų ekstraktas purškimui

Ekstrakto paruošimas labai panašus,  tačiau jis skiriasi tuo, kad praleidžiamas virimo procesas. Nulupkite maždaug 20 skiltelių česnako ir išspauskite spaustuvu. Jei reikia, neišspaustus česnakus sutrinkite šakute. Sudėkite į vidutinio dydžio indą ir užpilkite vienu litru vandens. Palikite 24 valandas pastovėti. Praėjus šiam laikui, mišinį pertrinkite per sietelį. Gautą skystį supilkite į buteliuką su purkštuvu. Galite purkšti ant pomidorų. Šią priemonę rekomenduojama iš karto visą sunaudoti.

(„zinoti.lt“)

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams